25 اردیبهشت ماه نتایج دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان اعلام می شود

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان:

25 اردیبهشت ماه نتایج دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان اعلام می شود


معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری آبادان گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده روز شنبه 25 اردیبهشت ماه جاری نتایج دومین جشنواره مطبوعات شهری آبادان (مطبوعات و خبرگزاری ها) طی آئینی اعلام می شود.

محمود تیلا با اشاره به برگزاری آئین معرفی نفرات برتر رشته های مختلف خبری در محل سینما مهر آبادان افزود: پس از اعلام فراخوان، 188 اثر به دبیرخانه دومین جشنواره مطبوعات ارائه شد که از این تعداد 143 اثر در بخش مطبوعات و 45 اثر در بخش خبرگزاریها بود.

وی اظهار کرد: در حوزه مطبوعات بیشترین آثار ارائه شده مربوطه به بخش مقاله با 53 اثر و کمترین در بخش طنز با 3 اثر بوده است.

وی تصریح کرد: از 45 اثر ارائه شده به دومین دبیرخانه جشنواره در حوزه خبرگزاریها و در بخش مصاحبه 7 اثر ارسال شد که به دلیل غیر مرتبط بودن با موضوعات فراخوان جشنواره در این بخش هیچ اثر برگزیده انتخاب نشد.

او از ترافیک، ساخت وساز، بافت های فرسوده، تبلیغات شهری، پسماند، زیباسازی شهری، فضای سبز، معماری، آلایندگی و هویت شهری، محله، مراکز فرهنگی، فرهنگ شهری و شهروندی، نشاط اجتماعی، هویت فرهنگی، تشکل های مردمی، معضلات اجتماعی، شهردار، شهرداری و یا شورای شهر، ورزش همگانی به عنوان محورهای انتخاب شده برای آثار ارسالی نام برد.

وی در خصوص تاخیر اعلام نتایج جشنواره که پیشتر قرار بود در دی ماه سال گذشته اعلام شود، یادآور شد: هم زمانی جشنواره با موضوع انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و تاثیرپذیر نبودن آن از این بابت، از دلائل تاخیر در اعلام نتایج به شمار می رود.

به گفته وی با توجه به تنوع آثار ارسالی در حوزه های مختلف قرار است تا آثار برتر دومین جشنواره مطبوعات حوزه شهری در قالب کتابچه ای منتشر و در اختیار مدیران و مسئولان شهری قرار گیرد.

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان همچنین گفت: به منظور بهره مندی از نقطه نظرات اهالی مطبوعات و پژوهشگران حوزه شهری و نیز دستیابی به الگوی مناسبی از تعامل مدیریت شهری با رسانه ها قصد داریم تا هر ساله این جشنواره را آنهم در فصل زمستان (به دلیل عدم تداخل با روز خبرنگار) برگزار کنیم.

تیلا افزود: باورمان آنست که نگاه اهالی رسانه به مسائل متفاوت از دیگران است و لذا استفاده از نقطه نظرات آنان در مباحث مختلف که به طور عمده مطالب کارشناسی شده نیز هست، می تواند به عنوان یک نقشه راه برای مدیران شهری باشد.

وی همچنین از ارج نهادن به تلاش های صادقانه و هوشمندانه اهالی رسانه به عنوان دیگر اهداف برگزاری این جشنواره نام برد و اظهار کرد: با توجه به رایزنی های انجام شده با مرکز آموزشهای کوتاه مدت جهاد دانشگاهی استان قرار شد تا بنا بر ضعف هایی که هیئت داوران در بیانیه خود در روز اعلام نتایج اعلام می کنند، کلاس های آموزشی را از سوی این مرکز در آبادان برگزار کنیم.


نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر زیر چه عبارتی نوشته شده
فرهنگی و هنری

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد. |هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد | پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان