شهرداری آبادان برگزار نمود: همایش رهایی از استرس
شهرداری آبادان برگزار نمود: همایش رهایی از استرسمعاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان همایش "رهایی از استرس" را با هدف دوری گزیدن از اضطراب و استرس روزمره برگزار نمود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری، این همایش روز جمعه 17 اردیبهشت در سینما مهر برگزار شد.

استاد سهراب یاری مدرس همایش با تاکید بر اینکه بسیاری از استعدادها و انرژی ها فرد و جامعه در اثر استرس از بین می رود شیوه های شاد زیستن و مثبت اندیشی و قدرت تفکر را از مهمترین اهداف همایش رهایی از استرس ارزیابی کرد.

وی با تقسیم بندی استرس های فردی و فشارهای روانی ناشی از استرس، بسیاری از مراجعات مردم به پزشکان  را ناشی از مشکلات عاطفی و روحی ارزیابی می کند که با بهبود احساسات و تغییر تفکر ذهن می توان بسیاری از هزینه های درمان را کاهش داد.

استاد یاری با تاکید بر اینکه در رویدادهای روزمره زندگی حوادث مختلفی برای انسان ها پیش می آید که عکس العمل های مختلفی را در برابراین رویدادها از خود بروز دهند گفت: حوادث و رویداد هایی که در زندگی انسانها پیش می آید طبیعی و همیشگی است اما واکنش ما به این رویدادها از اهمیت بالاتری برخوردار است که بستگی به تفکر انسان و استرس و اضطراب ناشی از حوادث، واکنش های مختلفی را در پی دارد. بسیاری از استرس های زندگی نشات گرفته از تفکر پریشان یا ذهن های منفی است که انسان ها به جای تفکر مثبت خودشان را دچار اضطراب می کنند که در نتیجه قابلیت های فردی خود را پایین می آورند.

وی سپس مهمترین دلایل و کارکردهای منفی ناشی از استرس را برای حاضرین تشریح کرد و مطالب مبسوطی در خصوص استرس و راههای رهایی از آن بیان داشتند.

در پایان این همایش نشست پرسش و پاسخ برگزار شد.


نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر زیر چه عبارتی نوشته شده

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد. |هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد | پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان