برگزاری کارگاههای توانمندسازی بانوان

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان در حاشیه این کارگاه آموزشی اظهار کرد: این کارگاه ها با هدف توانمندسازی والدین و ارتقاء سطح آگاهی بانوان خانه دار برگزار می شوند.

حمید بحرینی، آموزش مهارت های زندگی، آداب همسرداری، فرزندپروری و سلامت و بهداشت بانوان را از دیگر اهداف برگزاری این کارگاه های آموزشی دانست و تصریح کرد: اساتید روان شناسی و کارشناسان مامایی و بهداشت با حضور در حسینیه های محلات و با دعوت کمیسیون امور بانوان شهرداری از زنان خانه دار ساکن در محلات محروم به برگزاری این کارگاه ها مبادرت می ورزند.وی عنوان کرد: تاکنون دو کارگاه در حسینیه های حضرت زینب (س) و نورالهدی واقع در کوی پیروز و انتهای کوی ذوالفقاری که از محلات کم برخوردار شهر هستند برپا شده است.

بحرینی، استقبال بانوان از برگزاری این برنامه های آموزشی را بسیار مهم خواند و گفت: زنان خانه دار و مادران به علت نقشی که در خانه دارند نقش موثری در تربیت فرزندان دارند.

 

این مسئول با تأکید و تقدیر از حمایت کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر و حضور خانم کردی زاده رییس این کمیسیون در کارگاه ها، متذکر شد: فعال کردن این کمیسیون و حمایت شهردار از آن به منظور برنامه ریزی در راستای آموزش بانوان آبادانی نقش چشمگیری در حل مشکلات این قشر از جامعه خواهد داشت.


 

وی مهمترين زمينه هايي كه زنان خانه دار نيازمند كسب اطلاعات در آن زمينه هستند را شامل اصول همسرداری، شناخت رواني فرزندان و نحوه برخورد با آنان، چگونگي تربيت فرزندان، اخلاق اجتماعي، زندگي و آشنایی با سيره ی بزرگان دين و اصول بهداشت خانواده دانست.


نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر زیر چه عبارتی نوشته شده

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد. |هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد | پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان