برگزاری جشنواره مهارت های شهروندی با عنوان باور

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان از برپایی جشنواره ی مهارت های شهروندی باور در دهه فجر سال جاری خبر داد.

حمید بحرینی ضمن اعلام این خبر به تشریح جرئیات این جشنواره پرداخت. این جشنواره بنا است در مراحل مختلفی برگزار شود و در اولین مرحله ی آن نیز در دهه فجر سال جاری با محوریت زندگی به سبک ایرانی اسلامی برگزار می شود.

محور اصلی این مجموعه جشنواره ها که شهرداری آبادان برگزارکننده ی آن است، آموزش مهارت های شهروندی و هدف اصلی آن مشارکت مردم آبادان در زمینه مدیریت شهری و شهروندی می باشد.

وی افزود حوزه ها و رویکردهای موضوعی در این جشنواره در 5 سرفصل تعریف شده اند. فکر و اندیشه، خلقیات فردی و اجتماعی، الگوپذیری صحیح در زندگی خانواده، کار و کیفیت در تولید و مصرف، امید و نشاط اجتماعی فصل های موضوعی مطرح شده می باشد.

با توجه به این رویکردها جشنواره در بخش های هنرهای تجسمی که شامل رشته های طراحی، نقاشی و کاریکاتور می باشد، بخش ادبیات که در آن شعر، داستان کوتاه و شعر طنز طراحی شده است، بخش های عکاسی، طراحی پوستر، پیامک و ایده خلاقانه از دیگر بخش های جشنواره می باشد. در بخش پژوهشی نیز جشنواره با مقالات علمی و پژوهشی را در نظر گرفته است.

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان در پایان اشاره نمود : امیدواریم آموزش مهارت های شهروندی از طریق مجموعه جشنواره های باور زمینه ساز رشد و تعالی فرهنگ عمومی شهر آبادان گردد.

نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر زیر چه عبارتی نوشته شده
معاونت

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد. |هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد | پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان