کارگاه های آموزشی پرورش خلاقیت در دانش آموزان

شهرداری آبادان در همکاری با مدیریت آموزش و پرورش آبادان اقدام به برگزاری کارگاه های آموزشی پرورش خلاقیت در دانش آموزان نموده است.

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری آبادان ضمن اعلام این خبر افزود : این کارگاه آموزشی به منظور آموزش برانگیختن و استفاده از خلاقیت دانش آموزان و پرورش آن طراحی و اجرا شده است.

وی همچنین از حضور 64 نفر از معلمین و معاونان پرورشی مدارس آبادان در این کارگاه آموزشی 4 روزه خبر داد و تصریح کرد این آموزش ها در جهت ارتقاء سطح فرهنگ عمومی جامعه شهری آبادان نقشی اساسی را ایفا می کند.

بحرینی ادامه داد:  اهمیت و ضرورت آموزش مهارت های شهروندی بر کسی پوشیده نیست، رشد و پیشرفت شهر در برخی عرصه ها و وجود مسائل و مشکلات در برخی بخش های دیگر ابعاد متنوعی به مسائل شهر داده و در چارچوب آنها، مباحثی چون آموزش و مشارکت شهروندان اهمیت ویژه ای یافته است.

به گفته وی: آموزش مهارت های شهروندی را می توان در مدارس، سازمان های مردمی، دانشگاهها و تشکل های نوجوانان، پیاده کرد. امروزه پایین بودن آموزش فرهنگ زندگی شهری کاملا مشهود بوده و ناآگاهی از فرهنگ شهرنشینی و قواعد رفتاری زندگی شهری، هزینه های زیادی را به اداره کننده گان شهر، محیط شهری و ساکنان آن تحمیل می کند. لذا لزوم برنامه ریزی صحیح در امر آموزش شهروندی بیش از پیش احساس می شود، در همین راستا آموزش های مهارت های شهروندی در قالب مجموعه جشنواره های باور در جهت مدیریت شهری بر مبنای فکری شهروندان طراحی شده و در حال اجرا است و کارگاه آموزشی پرورش خلاقیت در دانش آموزان مقدمه ای بر آموزش مهارت های شهروندی در مدارس می باشد.

بحرینی افزود : در بخش تئوری معلمان و معاونان پرورشی مدارس با مفاهیمی چون صبر و تحمل، مسئولیت پذیری، ارتباط ارزش با عملکرد و مهارت توصیف کردن به روش مشارکتی که زمینه ساز بروز خلاقیت در دانش آموزان می شود، آشنا شدند.

در بخش عملی این مهارت ها را در رابطه با دانش آموزان به کار گرفته شده و پس از تایید عملکرد موفق شان گواهی نامه دانش افزایی از طریق گروه های آموزشی مدیریت آموزش و پرورش آبادان برای این عزیزان صادر خواهد شد.

معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری گفت امیدواریم آموزش مهارت های شهروندی زمینه ساز رشد و تعالی، معلمین و دانش آموزان که بخش بزرگی از جامعه شهری ما را تشکیل می دهند باشد.


نظرات
برای این مطلب تاکنون نظری درج نشده
ثبت نظر
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نمایش داده نمیشود
نظر شما
 
در تصویر زیر چه عبارتی نوشته شده
معاونت

کلیه حقوق این سایت متعلق به شهرداری آبادان می باشد. |هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع پیگرد قانونی دارد | پشتیبانی : سازمان فناوری اطلاعات شهرداری آبادان